Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna

Cześć. Prowadzę biuro projektowe i jestem zainteresowany nawiązaniem współpracy z producentem sztukaterii do stosowania głównie we wnętrzach. Korzystaliście z takich dekoracji styropianowych w swoich aranżacjach? Jesteście w stanie podpowiedzieć jakiegoś dostawcę? Z góry dziękuję, pozdrawiam!

Lupusx

Posty: 5

 
Ciekawe ile taka sztukateria może kosztować, bo tak myślę, żeby zrobić remont w domu i trochę nadać nowej świeżości wnętrzom, bo już nam się trochę nudzą te ściany i rogi ;P

szymon2626

Posty: 12

 
Jakbym u siebie montował detale styropianowe to jednak bardziej wewnątrz niż na zewnątrz. Ja wiem, że teraz te styropiany są wzmacniane, z tynkiem itp. ale nie ma co ukrywać – przy opadach, gradzie, promieniach słonecznych to ciężko zachować ładny wygląd latami...

sertusw

Posty: 7

 
Moim zdaniem to żeby sztukateria naprawdę dobrze wyglądała czy to na elewacji czy to wewnątrz to musi być położona przez fachowców którzy się na tym znają, to jest jednak dość precyzyjna robota.

malajka6

Posty: 7

 
Jest trend żeby taką sztukaterię montowac, ogólnie mam wrażenie że dużo motywów dekoracyjnych wraca do użycia po latach trochę niebytu. Tak samo dużo ludzi teraz fototapety sobie montuje, choć jeszcze jakiś czas temu kojarzyły się z kiczem.

Piotr_21

Posty: 23

 
Piękną sztukaterię produkuje Perfect Styr (tu masz ich serwis: perfectstyr.com.pl ). Zwłaszcza gzymsy, czy pilastry naprawdę ciekawe, można się tutaj sporo pobawić aranżacyjnie. Druga sprawa że detale są zrobione z twardego wzmocnionego styropianu, więc faktycznie są w stanie w dobrym stanie przetrwać próbę czasu – szczególnie myślę tutaj o sztukaterii do elewacji rzecz jasna.

korasek

Posty: 9

 
Nie wiem u kogo taką sztukaterię najlepiej zamówić, i tak wszystko potem wychodzi w praniu, czyli w trakcie montażu i po jakimś czasie. Wiadomo że najlepsze jakości muszą być te zewnętrzne dekoracje, bo jednak klimat w Polsce mamy dość wymagający.

Black_Riot

Posty: 6