Deski tarasowe

Deski tarasowe

Cześć! Potrzebuję się poradzić w kwestii deski na taras przy domu. Co polecacie? Naturalne drewno jest najlepszym rozwiązaniem według Was czy lepiej jednak zainwestować w jakiś kompozyt? Jeśli kompozyt, to który dokładnie bo jest ich sporo....?

labuh 

Posty: 6

 
Będę chciał sobie też taras wyłożyć jakąś dobrą deską i w sumie to mam troche obaw jak taka podłoga będzie sobie radzić w perspektywie iluś tam lat. Bo że sezon czy dwa przetrwa to raczej jestem spokojny ale czy po 5 latach też będzie dobrze wyglądać, o to jest pytanie ;)

ciopix

Posty: 16

 
Podobają mi się deski które kupiliśmy ze strony http://tardex-wpc.pl. Nowoczesny szary odcień, bardzo duża zawartość naturalnego drewna w składzie bo w tym kompozycie chyba 3/4 to jest właśnie mączka drzewna. No i druga sprawa że przez to że to kompozyt a nie 100 procent naturalne drewno to sobie lepiej radzi z wilgocią, deska nie będzie mi gnić w przyszłości.

tadekw7

Posty: 7

 
Często jest tak że płaci się za markę a nie za konkretną jakość deski. Dobrze znamy tę zasadę przy kupowaniu ubrań. Czasem wystarczy że jakaś bluzka ma odpowiednią markową metkę i już cena idzie mocno w górę mimo że materiał jest użyty dokładnie ten sam jak przy bluzce zrobionej przez mniej znanego producenta.

Nannnoo

Posty: 22

 
Nie wiem co by tutaj doradzić sam nie mam z tym problemu bo nie mam tarasu :P Mamy balkon przy mieszkaniu za to i nawet spory, na podłodze są płyty kamienne i dają radę, choć zimno w stopy od nich starsznie.

JaMuTo34

Posty: 24

 
Znajomy sobie montował niedawno deski na tarasie i jest zadowolony, jeśli go dobrze zrozumiałem to on ma jakiś kompozyt, mieszanka drewna z czymś syntetycznym.

Lupusx

Posty: 13

 
Nie mam za dużego rozeznania w takich deskach. Ale za to mój szwagier wiem że będzie chciał sobie odremontować taras i w związku z tym nową podłogę położy ale on sam jeszcze nie wie jaką wybierze..jest sporo alternatyw.

Kitas

Posty: 6

 
Trudno coś doradzić bo też musiałbym znać budżet jakim dysponujesz, desek czy innych materiałów jest dużo ale równie duża jest też rozpiętość cen.

Tatusiekk

Posty: 6

 
No niby wszyscy chwalą podłogę drewnianą ale jednak poza swoimi atutami ma też swoje wady. W domu taka podłoga przykładowo wymaga większej pielęgnacji, a drewniany taras na zewnątrz to problemy z wilgocią, skokami temperatury i tak dalej.

MisiekKce

Posty: 17